Sistem acvaponic Timisoara

Acesta este sistemul meu...
Natural Mystic
Posts: 37
Joined: Sun Mar 06, 2011 8:49 pm

Re: Sistem acvaponic Timisoara

Post by Natural Mystic »

Cred ca ar fi foarte interesant sa vorbim si despre reproducerea pestisoriilor din sistemul nostru.
mihai hammer
Posts: 100
Joined: Mon Feb 14, 2011 3:58 pm

Re: Sistem acvaponic Timisoara

Post by mihai hammer »

Din 15 crapi koi cred ca s-au format 4 familii de reproducatori, ceilalti putand fi numiti remonti.

Anul asta am ales reproducerea natural dirijata intr-un bazin de pamant cu suprafata de 180 m.p. Am tinut bazinul fara apa pana aproape de mijlocul lunii mai si am introdus reproducatorii cand apa a atins 18 grade.

Alaltaieri a inceput bataia si ma mai astept la cateva reprize, dupa care ii mut in bazinul zidit, unde doresc sa incerc acvaponie.
- - - - - - - - - - - - -
Acvaponia salveaza Romania (se scandeaza)

http://www.SatVacantaBradulet.ro - un alt mod de a petrece timpul liber
Natural Mystic
Posts: 37
Joined: Sun Mar 06, 2011 8:49 pm

Re: Sistem acvaponic Timisoara

Post by Natural Mystic »

Nu am mai intrat pe forum deoarece am fost plecat 3 luni,sa mai intimplat ceva cu sistemele pe care le dezvoltati?cine si ce a mai reusit?sunt foarte interesat de dezvoltarea la scara mare a acestor sisteme.


Sper sa aud numai de bine ;)
User avatar
negru
Posts: 209
Joined: Fri Mar 11, 2011 6:55 pm
Location: Bucuresti

Re: Sistem acvaponic Timisoara

Post by negru »

Bine ai revenit acasa! :)

Eu ma chinui sa fac "ghiveciul" si numa nu reusesc. Mereu e altceva de facut si concediul l-am petrecut pe alte meleaguri.. :|
Bazinul e plin, ciclat, am fo' 3 crapisori cat palma adusi de nasu direct din carlig, apa e aramie... numa buna de dat drumul la treaba :D Cand termin postez si oarece poze, acu nu are rost.
Asteptam mai multe de la tine, ca tu esti fruncea (momentan) :P.
...
Natural Mystic
Posts: 37
Joined: Sun Mar 06, 2011 8:49 pm

Re: Sistem acvaponic Timisoara

Post by Natural Mystic »

Dupa ce am dus la capat experimentul nu am mai facut nici eu nimic.Acum caut o modalitate de finantare pentru ceva facut ca la carte dar deocamdata nu sa aratat nimic.

;)
Natural Mystic
Posts: 37
Joined: Sun Mar 06, 2011 8:49 pm

Re: Sistem acvaponic Timisoara

Post by Natural Mystic »

Vreau sa intreb unde as putea pune niste anunturi pe acest site cu niste filtre biologice si mecanice cat si sisteme complete pentru acvaponie spre vanzare.

Astept un raspuns :)
Danut-Alin
Site Admin
Posts: 115
Joined: Mon Mar 01, 2010 8:37 pm

Re: Sistem acvaponic Timisoara

Post by Danut-Alin »

Va salut!

Si la mine a fost o lunga perioada de pauza, functioneaza numai sistemul de interior in acest moment, si, cu greu, avanseaza planurile pentru o sera ...

In curand voi face o sectiune Bazar, unde vei putea posta anunturi publicitare, cu respectarea anumitor reguli ...

In alta ordine de idei, am fost contactat de o firma de consultanta din Portugalia, care dorea sa trimita un tanar antreprenor la o ferma aquaponica de la noi, in vizita de studiu, cu toate cheltuielile platite prin proiect cu fonduri europene... Eu nu am ce arata acum, este vreunul din voi interesat? Daca da - luati legatura cu mine!
Natural Mystic
Posts: 37
Joined: Sun Mar 06, 2011 8:49 pm

Re: Sistem acvaponic Timisoara

Post by Natural Mystic »

Danut-Alin wrote:Va salut!

Si la mine a fost o lunga perioada de pauza, functioneaza numai sistemul de interior in acest moment, si, cu greu, avanseaza planurile pentru o sera ...

In curand voi face o sectiune Bazar, unde vei putea posta anunturi publicitare, cu respectarea anumitor reguli ...

In alta ordine de idei, am fost contactat de o firma de consultanta din Portugalia, care dorea sa trimita un tanar antreprenor la o ferma aquaponica de la noi, in vizita de studiu, cu toate cheltuielile platite prin proiect cu fonduri europene... Eu nu am ce arata acum, este vreunul din voi interesat? Daca da - luati legatura cu mine!

Multumesc de raspuns,legat de antreprenorul din portugalia as fi interesat,am sa iti las pe pm nr meu.
Natural Mystic
Posts: 37
Joined: Sun Mar 06, 2011 8:49 pm

Re: Sistem acvaponic Timisoara

Post by Natural Mystic »

Donez in jur de 20 de crapi koi.
:)
mihai hammer
Posts: 100
Joined: Mon Feb 14, 2011 3:58 pm

Re: Sistem acvaponic Timisoara

Post by mihai hammer »

Ce varsta au si ce marime?
- - - - - - - - - - - - -
Acvaponia salveaza Romania (se scandeaza)

http://www.SatVacantaBradulet.ro - un alt mod de a petrece timpul liber
Post Reply