Sistem experimental

Acesta este sistemul meu...
Post Reply
ION
Posts: 8
Joined: Thu Jul 04, 2013 12:46 pm
Location: Radauti, Suceava

Sistem experimental

Post by ION »

Buna ziua,
Acum doua sapatamani am aflat si eu de la un prieten care a venit din SUA despre aquaponie, pot sa jur ca de atunci sunt in continua cautare, urmaresc toate forumurile si toate blogurile legate de aquaponie. Am ramas placut surprins cand am dat de aquaponica.ro si vreau sa multumesc incaodata lui Danut si nu in ultimul rand si celor mai activi membri care impartasesc atita informatie importanta cu noi incepatorii. Deja mi-am facut ceva notite, schite...dar culmea ca inca nu m-am hotarat pe care sistem sa merg. Poate intr-o saptamana sau doua ajung in tara si chiar ard de nerabdare sa incep ceva...mai ales acuma cat mai avem parte de vreme buna sa experimentez cu un mini-sistem. Am vazut ca multi au inceput asa : Mihai Hammer, Negru, Danut, Sturio si altii care pana in prezent au prezentat cate 2-3 sisteme. Sunt convins ca am foarte multe de invatat de la voi si as aprecia sincer orice ajutor primit. Nu ca as fi atat de nechibzuit, doar ca din toate cele citite si toate notitele care le-am facut am ajuns in ceata si nustiu cum ar fi bine sa incep ( ce fel de sitem, ce cantitate de pesti, ce fel de pat de cultura). Ideal ar fi ca sa ma intalnesc tet-a-tet si sa vad cum functioneaza mai multe modele de sistem sa vad productia obtinuta. Va rog mult daca sunteti binevoitori si vreti ma ajutati scrieti-mi in privat, lasati un nr de telefon sau cum e mai bine. Va multumesc anticipat!
PS; Promit ca imediat ce imi pun sistemul pe picioare :D va invit la mine la peste.
Post Reply