sistem de balcon

Acesta este sistemul meu...
Post Reply
maniacuhover
Posts: 1
Joined: Fri Jan 18, 2013 12:32 pm

sistem de balcon

Post by maniacuhover »

In primul rand ma bucur ca in sfirsit s-a "urnit " acest forum. Catre "admin" , daca pe viitor credeti ca nu aveti timp sa va ocupati de forum , ma puteti contacta sa va ajut cu el.
Sper ca anul acesta sa vad ceva mai multa activitate pe aici.
SIstemul meu de anul trecut a fost unul de proba in balcon. AM avut in el salata si rosii. Cu rosiile am avut probleme din cauza caldurii excesive din vara trecuta ( aveam si 45 grade in baclon) si cind au ajuns in stadiul cu flori s-au uscat toate florile.
Oricum pentru edificarea mea am fost un exercitiu bun. Anul asta sper sa ma capat cu un bazin de plastic de 1000 L pe care vreau sa il ingrop in curte. O sa vad cum stau cu finantele.
Aici 2 link-uri cu sistemul de asta vara
http://www.youtube.com/watch?v=-tBl7sapgjY

http://www.youtube.com/watch?v=npw1Npfhll4
User avatar
negru
Posts: 209
Joined: Fri Mar 11, 2011 6:55 pm
Location: Bucuresti

Re: sistem de balcon

Post by negru »

Salut si bun venit pe forum!
Si eu sper sa vam mai multa activitate pe forum si in gradini/balcoane :) Am sa incerc sa ma ocup cat pot de bine de forum si, daca nu voi face fata, sigur am sa cer ajutor.
Sistemul tau demonstreaza inca o data cum orice colt se poate transforma intr-o mica gradina (chiar si suspendata). Totul este sa vrei.
Asteptam cu interes planuri mai amanuntite despre ce sistem iti propui sa faci. Oricum, ia in calcul si anotimpul rece.
Succes!
...
adrian
Posts: 111
Joined: Fri Feb 11, 2011 8:07 am

Re: sistem de balcon

Post by adrian »

bine ai venit pe forum.

Te-am vazut mai demult pe youtube si imi pare bine ca ai putut intra pe forum.

Aceeasi problema am avut si eu cu rosiile dar fiindca nu m-am indurat sa le rup pana la urma au inceput sa faca rod dupa multe florii pierdute , dar acum a aparut o alta problema ..frigul dar tot nu ma indur sa le rup asa ca vreau sa vad ce fac la primavara ....
Post Reply