Aquaponica.ro • <!-- IF S_IN_MCP -->Moderator Control Panel • <!-- ELSEIF S_IN_UCP -->UCP • <!-- ENDIF -->sistem de birou - Page 3

sistem de birou

Acesta este sistemul meu...
Post Reply
gemelu

Re: sistem de birou

Postby gemelu » Sat Dec 29, 2012 11:52 pm

Fermecator... o salata grozava!!! Ai si rosii in ghiveci, s-au copt?

flo_flu

Postby flo_flu » Mon Dec 31, 2012 1:16 pm

este si rosie dar inca nu o facut flori si deja o ajuns la "tavan". S-ar putea sa nu faca si din cauza ca lampa pe care o am este pentru perioada de vegetatie (6400 k).
Mai am doua fire mici de rosi cherry. Pe astea le-am tinut o saptamana la o temperatura mai scazuta ca am citit pe undeva ca asa ar aparea flori mai repede.
Acuma ramane de vazut daca e chiar asa...

gemelu

Postby gemelu » Thu Jan 03, 2013 6:54 pm

Adica vrei sa spui ca ai aplicat informatia de la eureur de pe forumul softpedia? Si sunt semne ca ar fi rezulate promitatoare?
Din acesta* citez "studiile arata ca la rosii, imediat dupa germinare, in faza cotiledonala, trebuie scazuta temperatura de la 20-22 grd la 16-17 ziua si 10-11 noaptea, pentru a micsora numarul de noduri la care apare prima inflorescenta (micsorarea timpului de inductie florala) si obtinerea de fructe mai timpurii.
Deasemeni e important sa se pastreze la rasaduri diferenta de temperatura intre zi si noapte, mai scazuta noaptea cu cel putin 5 grd fata de zi, pentru a obtine rasaduri viguroase.
"
*eureur postat: 21 ianuarie 2010 - 18:56

flo_flu

Postby flo_flu » Fri Jan 04, 2013 8:00 pm

rezultate inca nu se vad ca inca sunt destul de mici cele 2 rasaduri la care am aplicat "tehnica" asta.
daca se vor vedea ceva diferente o sa va zic....
Pana atunci poze cu restul recoltei ...
De pe o suprafata de aprox 20 x 20 de cm eu zic ca a iesit ok ceapa....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

negru

Postby negru » Fri Jan 04, 2013 9:54 pm

La multi ani!

Tare bine arata recolta! Cum o fi sa te bucuri de asa minunatii in toiul iernii?
Sa ne tii la curent ;)
...

flo_flu

Postby flo_flu » Thu Oct 03, 2013 8:59 pm

anu' acesta mi-am marit sistemul.
Vara l-am tinut afara pe balcon iar acum l-am mutat inapoi in beci.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

remoos

Postby remoos » Fri Oct 04, 2013 9:10 am

Salutare
Acuma ti-am citit topicul pentru prima data si l-am citit de la un capat la altul. E fascinanta evolutia sistemului tau. Ma bucur sincer ca esti din Cluj si poate ai odata timp si areti pe viu ce ai acolo si cum functioneaza :D . Sistemul ruleaza tot pe carasii prinsi de cumnatul tau? :)

flo_flu

Postby flo_flu » Sat Oct 05, 2013 9:33 am

Cand ai drum prin manastur dai un semn si poti veni linistit. Anu' asta am marit numarul carasilor.

Post Reply

Return to “Sistemele membrilor”